+48 602 372 926 autoklub01@gmail.com

 

 

 

Pierwszy Rajd Polski został rozegrany w 1921 r. Prowadził z Warszawy do Białowieży i z powrotem. Na przypadającą w tym roku setną rocznicę najważniejszej w naszym kraju imprezy sportu samochodowego ukazał się album „Stulecie. Rajd Polski 1921-2021” (autorzy: Janusz Szymanek i Grzegorz Chmielewski). Wydawcą jest Auto Klub Dziennikarzy Polskich, a edycję sfinansował Polski Związek Motorowy.

 

 

 

Album zawiera kilkaset fotografii – zarówno unikatowych zdjęć z dawnych lat, jak i efektownych, barwnych ujęć, obrazujących rajdową współczesność. Część tekstowa przedstawia historyczne tło, na którym krótko po I wojnie światowej powstała idea rozgrywania zawodów automobilowych. Obszerny rozdział prezentuje rok po roku przebieg wszystkich dotychczas przeprowadzonych Rajdów Polski, a w części dokumentacyjnej przytacza ich najważniejsze szczegóły (łącznie z wynikami czołówki). Jest również rozdział, przypominający najważniejsze postaci działaczy i zawodników, szczególnie zasłużonych dla Rajdów Polski.
Obszerna zawartość, bogactwo szczegółów, staranne opracowanie całości, do tego efektowna szata edytorska; oto niepodważalne walory, które z tej nowości wydawniczej czynią atrakcyjną dla kibiców pamiątkę ze stulecia Rajdów Polski.